[layerslider id="2"]

5 فایده ی روپوش پزشکی اسکراب

5 فایده ی روپوش پزشکی اسکراب

روپوش های پزشکی و جراحی که به اسکراب نیز مشهور هستند در میان کادر درمانی طرفداران زیادی پیدا کرده است؛ واژه ی اسکراب به معنی ضدعفونی به همین دلیل برای این دسته از روپوش ها به کار میرود. اما دلیل این همه استقبال و اشتیاق به این دسته از روپوشهای پزشکی چیست؟ در اینجا به ذکر پنج دلیل مهم کادر پزشکی برای استفاده از این لباس میپردازیم:
– روپوش پزشکی اسکراب راحت است؛ پوشیدن روپوش اسکراب درست مانند پوشیدن لباس راحتی است. از آنجا که یکی از اصول روپوش پزشکی راحتی آن است اسکراب به خوبی این امکان را دراختیار کاربر خود قرار میدهد. روپوش های پزشکی اسکراب در انواع جنس (پنبه، ریون، پلی استر) بسیار راحت بوده و دقیقامطابق میل کادر درمانی عمل میکنند.
– روپوش پزشکی اسکراب در رنگ بندی متنوع تولید میشود؛ پیش از این اسکراب تنها در دو رنگ سبز کمرنگ یا آبی کمرنگ تولید میشد اما امروزه این روپوش در انواع رنگ و جنس طراحی و دوخته میشود. سمت و محل کار اعضای کادر درمانی را میتوان از رنگ روپوش اسکرابی که به تن دارند تشخیص داد که این تشخیص برای افرادی که در چنین مراکزی شاغل هستند و حتی بیمار بسیار حائز اهمیت است.
– روپوش پزشکی اسکراب به راحتی شسته میشود؛ بی شک در هر بیمارستان اتاق عمل باید تمیزترین مکان و کادر آن نیز پیرو همین اصل باشند. بنابراین لباس جراحی اهمیت ویژه ای پیدا میکند. از آنجا که اسکراب دوخت یکدستی داشته و هیچ نقطه ی پنهانی در طراحی آن به کار نرفته خیلی سریع هر گونه آلودگی و لک را نشان میدهد. همچنین در آوردن این روپوش جهت تحویل برای شستشو بسیار سریع و راحت است.
– روپوش پزشکی اسکراب آرامش دهنده است؛ در مقایسه با روپوش های یکدست سفید سنتی روپوش های پزشکی اسکراب در رنگهای متنوع آرامش بیشتری به بیمار میدهند. سفید براق و یکدست چشم را اذیت و خسته میکند (مخصوصا در فضای روشن بیمارستان) و همچنین رنگ قرمز خون بر روی سطحی یکدست سفید رعب و وحشت در دل بیمار ایجاد میکند. در مقابل، رنگهای متنوع روپوش پزشکی اسکراب نه تنها سلیقه ی فردی پزشک را برآوره میکند بلکه برای بیمار نیز حسی خوشایند را در آن فضای یکدست روشن بیمارستان به همراه دارد.
– روپوش پزشکی اسکراب با هر سایز فیزیکی هماهنگ میشود؛ در یک محیط همچون بیمارستان با صدها کارمند بسیار مشکل است که لباسی مطابق سایز پیدا کرد مگر اینکه آن لباس روپوش پزشکی اسکراب باشد. اسکرابها با یک طراحی بسیار ساده و بدون هیچ برش اضافی خیلی راحت بر هر سایز و فیزیکی مطابق میشوند.
لازم به ذکر است در ایران روپوش پزشکی اسکراب توسط آقایان شاغل در کادر پزشکی استفاده میشود و برای خانمها روپوش های مخصوص به ایشان جداگانه طراحی شده است. روپوش پزشکی اسکراب در بین دندان پزشکان نیز بسیار طرفدار دارد و این گروه پزشکی در مطب خود و مطابق میل خود با رعایت تمام نکات بهداشتی روپوش پزشکی اسکراب مورد علاقه خود را استفاده میکنند.

توسط |1397/12/2 10:16:332ام اسفند, 1397|دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
محصولی در سبد خرید وجود ندارد!