[layerslider id="2"]

روپوش پزشکی لباس مناسب برای پزشکان

امروزه لباس­های مناسب برای کارکنان  و پزشکان در کلینیک­ها و بیمارستان­ها چیست؟

این سوالیست است که نه تنها در عرصه پزشکی بلکه در بسیاری از مکان­های کاری موجب سردرگمی می­شود. به روز بودن در پوشش امریست مهم. روزهایی که همه با لباس سفید و کلاه­های پرستاری دیده می­شدند هم اکنون به پایان رسیده­ است. هر چند اگر دستورالعمل ­ها مشخص نباشند، مشکلاتی ممکن است بوجود آیند. طراحی روپوش­ها بسته به تفسیر شخصی می­تواند منجر به تولید روپوش­ها و البسه بیمارستانی غیرقابل قبول توسط تولیدی­ها گردد.  اماکن مختلف اغلب رنگ خاصی برای کارکنان انتخاب می­کنند و به راحتی قابل شناسایی هستند. به عنوان مثال، ممکن است بخش های مربوط به کودکان خواستار پوشانیدن روپوش­های مخصوص می­باشند تا محیط امن­ تر و آرام­تری را برای این دسته از بیماران فراهم نمایند.

در بخش­های خاص، پوشیدن روپوش آزمایشگاه روی لباس­های خیابانی افراد ایجاد محافظت کرده و امری حرفه ای به نظر می­رسد. ضدعفونی سازی­ها در بسیاری از مناطق ضروری هستند و نگرانی از آلودگی لباس­ها را کاهش می­دهد. روپوش­های پزشکی با لوگوهای بیمارستانی و گروهی انتخاب خوب دیگر است. یکی از مهمترین دلایل برای پوشیدن لباس یکدست، این است که به مردم اطلاع دهید که چه کسی هستید، دارای چه حرفه ­ای می­باشید، و به نوعی شما یک غریبه نیستید که در وسط شب از خیابان به اتاق بیمار آمده­ اید. به طور خلاصه، شما باید مانند آنچه که انجام می­دهید و کسی که هستید به نظر بیایید. اگر کسی از شما سوالی در مورد اینکه شما چکاره هستید و آیا کاری انجام می دهید بپرسد، ممکن است وقت ارزیابی کردن آنچه می­پوشید باشد.

این ها برخی از نکات اساسی برای پوشش در عرصه­ های پزشکی امروز می­باشند:

  • انتخاب­های دقیق برای لباس­ها تعیین کرده و آنها را اعمال کنید.

  • تمیز و مرتب باشید.

  • روپوش­های و البسه بیمارستانی مناسب برای هر کسی، صرف نظر از سایز آنها، یک مزیت هستند.

  • روپوش­های پزشکی و البسه بیمارستانی باید به خوبی تمیز شده، نگهداری و اتو زده شوند.

  • کارت های شناسایی باید همیشه قابل مشاهده باشد (فقط نام های کوچک، ممکن است به دلایل امنیتی ضروری باشد) و باید در شانه راست استفاده شود تا آنها به راحتی دیده شوند. معرفی کلامی را با بیان نام و شغل (مقام) خود اضافه کنید. می­توانید بدین منظور از درج این موارد بر روی روپوش خود استفاده نمایید.

افرادی که در اماکن بهداشتی و درمانی در موقعیت­ های اداری هستند که نیازی به لباس ندارند، باید مراقبت باشند تا حرفه­ ای و مرتب به نظر آیند. اهمیت این قضیه برای این افراد به اندازه­ ی همان افرادیست که یونیفرم می­پوشند. در نهایت استفاده از روپوش­های یک دست در محیط­های درمانی و بیمارستانی به مردان و زنان فضایی مقتدرانه و حرفه­ای می­بخشد.

توسط |1397/12/14 16:59:0314ام اسفند, 1397|مقالات|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
محصولی در سبد خرید وجود ندارد!